10.1″ Operatör Panel

10.1″ Operatör Panel

  • Yüksek Çözünürlüklü, Parlak Ekran Aydınlatması
  • Dahili RS232 ve RS485 Modbus Haberleşme Portu
  • Opsiyonel Ethernet TCP/IP ( Ethernet )
  • Fatek IoT Desteği
  • VNC,FTP ve SMTP Server
  • Alarm, Reçete, Veri kaydı, Operasyon kaydı, Şifre ve Güvenlik, Zengin Kütüphane
  • On-line ve Off-line Simülasyon
  • Ladder Görüntüleme
  • Pipe-line (Boru hattı)
Teklif İste

Açıklama

P5 Serisi – Performans Serisi Operatör Panel

P5 Serisi Operatör Panelleri, günümüz endüstriyel otomasyon pazarında beklenen kararlılık ve yüksek kaliteyi temsil eder. Arka tarafına monte edilen entegre PLC ile yer kazanımı ve montaj giderlerinden tasarruf sağlanır. Sezgisel yazılım ortamı ve olağanüstü grafik yetenekleri, operatör panellerine fonksiyonel ve zarif kullanıcı arayüzleri yaratma olanağı verir. Daha yüksek bellek ve hafıza kapasitesi, USB Kamera, Ses Çıkış ve VGA Girişli modelleri ile projelerinize ayrıcalık katar.

Geniş Ürün Ailesi
P5 serisi, 4.3″ – 7″ – 10.1″ ve 15″ ekran boyutları ile geniş ürün ailesine sahiptir.

Zengin Kütüphaneler ile Çok Kolay Planlama
Birçok endüstriyel görsel arasından istediğinizi seçebilir veya kendi görsel kütüphanenizi oluşturabilirsiniz. Size özel yarattığınız elemanlar ile kendi kütüphanenizi yaratarak özel bir dosyaya kaydedip sonraki uygulamalarda da kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Şekiller, göstergeler sayaçlar, butonlar, lamba vb. pek çok nesne içerir. Araç kutusu ile tasarımınızı çok hızlandırabilirsiniz.

Pek çok kaynak kütüphanesi kullanıcının kendine özel tasarım yapmasına ve istediği projede kullanılmasına olanak verir.

Görsel Kütüphanesi: Binlerce endüstriyel görsel arasından istediğinizi seçebilir ve kendi görsellerinizi yükleyebilirsiniz.

Ses Kütüphanesi: Alarm durumunda ya da bir butona basıldığında sesli uyarı vermek için ses kütüphanesini ya da kendi seçtiğiniz mp3 dosyayı kullanabilirsiniz.

Font Kütüphanesi: Truetype yazı tipi desteklendiği için yazı tipi ölçeklenebilir, kenarları net ve keskin görünür.

Metin Kütüphanesi: Çoklu dil desteği ile 16 farklı lisan ile proje yaratabilir ve dinamik olarak panel çalışırken herhangi bir lisana geçiş yapabilirsiniz.

Etiket Kütüphanesi: Etiketler oluşturarak ya da Fatek PLC programlarından alarak sistem tasarımını daha kolay hale getirebilirsiniz.

Kullanıcı Araç Kutusu
Etiketler oluşturarak ya da Fatek PLC programlarından alarak sistem tasarımını daha kolay hale getirebilirsiniz. Size özel yarattığınız elemanlar ile kendi kütüphanenizi yaratarak özel bir dosyaya kaydedip sonraki uygulamalarda da kolaylıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca içe aktarma ve dışa aktarma fonksiyonları istediğiniz nesneleri buraya taşıyıp program geliştirmek için zaman kazanırsınız. Her projenizde bu nesneler sizin kullanımınıza hazırdır.

Otomatik Hizalama
Ekran düzeni ve nesneler arasında ayarlamalar için otomatik hizalamayı kullanabilirsiniz. Böylece ekran görüntünüz daha profesyonel olacaktır.

Alfanumerik / Numerik Tuş Takımları
Projelerinize özel karakterler ile ve istediğiniz sayıda tuştan oluşan tuş takımları oluşturabilirsiniz. Böylece Türkçe dahil (FvDesigner içinde hazır) kullandığınız her dil için dilin kendi karakterlerini kullanabilirsiniz. Hazır tuş takımları için forum sayfamızı ziyaret ediniz.

Şifre ve Güvenlik
Yöneticiler için operatör panelin kullanıcılarını ve şifrelerini güncellemek bir baş ağrısıdır. Fatek operatör panellerde kullanıcı hesaplarını ve şifrelerini çok kolayca bir USB bellek üzerinden panele aktarabilirsiniz. Panelin programı değiştirip tekrar yüklemek zahmetine katlanmazsınız.

Projenizi korumak için şifre koyabilirsiniz ve yetkisiz kullanıcıların projeye erişmesini engelleyebilirsiniz.
Şifre koruması; projenizin yüklenmesi, çekilmesini, sistem ayarlarının değiştirilmesini ve Fatek PLC programının USB bellek ile güncellemesini de engeller.
Çalışma koruma şifresi ile programları aynı olsa bile panelin başka bir PLC ile çalışmasını engeller.
Makro size müşterileriniz için özel fonksiyonlar tasarlamayı sağlar. Fatek operatör panel bu özel fonksiyonlar için de ayrıca şifre belirleyebilir. Müşterilerinizin bunları kullanmak veya kaynak kodunu görmek istediğinde şifre girmesi istenir. Böylece projelerinizde kademeli bir şifre yapısı oluşturabilir, uzun uğraşlar sonucu yarattığınız mülkiyet haklarınızı korursunuz.

Güvenlik fonksiyonu 100 adet kullanıcı hesabı ve 16 adet yetki düzeyi tanımlamanıza olanak verir. Tanımlı her kullanıcı için farklı şifre belirleyebilirsiniz. Esneklik ve rahatlığınızı arttıran içe aktarma ve dışa aktarma fonksiyonlarını kullanabilirsiniz. Eğer tanımlı operatörler yanlış şifre girerse anahtar, düğme vb nesnelere erişimleri yasaklanır. Ayrıca eğer kullanıcıların bazı nesneleri/sayfaları görme yetkisi yok ise bu nesneler/sayfalar ekranda gizlenebilir.

Taksitli Ödeme
Taksit fonksiyonu projenizin bedeli taksitle alacağınız durumlarda sizi korumak için tasarlanmıştır. Statik ve dinamik iki mod içerir. Statik mod ile 48’e kadar taksit süresi ve aralığı tanımlayabilirsiniz. Projeyi tekrar yüklemeden makinayı ayarlamak için taksit fonksiyonu panel çalışırken değiştirebilirsiniz. Dinamik mod da ise önceden taksit tanımlanmasını gerektirmez. Her yaratılan yeni şifrenin içinde bir sonraki taksit ödeme tarihi vardır. Sadece anahtar ve şifre üreticiyi kullanarak, bir sonraki taksit zamanını da içeren bir şifre yaratılabilir.

Alarm, Trend, Veri Kaydı, E-posta
Alarm fonksiyonu ile sistem ait tüm veriler gözlenebilir. İzlenecek veriyi ve alarm değeri ayarlayın. Alarm tetiklendiğinde, istenilen ekranda alarm mesajı kayar yazı olarak görüntülenebilir. Ya da mesajı daha detaylı görmek için alarm ekranı tasarlanabilir. Alarm anında sesli uyarı da alınabilir. Başka bir mesaj vermek ya da sonrasında değerlendirme için açılır alt pencere kullanabilirsiniz. Kullanıcıya alarma ilişkin ekinde sahadaki kamera görüntüsü de olan bir e-posta gönderilebilir. Daha sonra veri kaydı ve çalışma kaydı fonksiyonları ile geriye dönük alarm kayıtları incelenebilir.

Alarm tetiklendiğinde seçilen kullanıcılara mesaj yollanabilir.Alıcılar adres listesi ve farklı gruplar halinde düzenlenebilir.SSL/TTL şifreleme mekanizması dosya güvenliğini sağlar.
64 adet veri kayıt grubu oluşturabilirsiniz. Her grupta maksimum 512 adresi izleyebilirsiniz. Verilerin trendini görmek için grafik fonksiyonu kullanabilirsiniz. Bu fonksiyon temizleme, yakınlaşma, sağa sola yukarı aşağı taşıma, 2 adet Y eksen gibi yeteneklere sahiptir. Ya da gerçek zamanlı olarak verileri görüntüleyebilirsiniz. Veri kaydı için bir başlama koşulu tanımlayabilir ve kaydın aralık periyodunu her koşul için ayrıca seçebilirsiniz. İçe ya da dışa aktarmak için zaman aralığı ya da tetikleme gibi ön koşulları belirleyebilirsiniz. Veri kaynakları farklı kontrolör cihazlardan gelebilir.

Veri kaydı, alarm ve çalışma kaydından gelen veriler belli bir konuma otomatik olarak kopyalanabilir.(Operatör paneli, microSD ya da USB). Veri kaydı, alarm ve çalışma kaydı fonksiyonlarında veri tutma aktif edilirse, enerji kesilmesinde bile veri kaybı olmaz. Planlama ve makro fonksiyonlarını birlikte kullanarak, yedekleme kullanıcının istediği zamana tanımlanabilir.

Veri Aktarımı ve Kontrol
Master panele bağlı PLC’ye slave panellerden erişim. Kolay ayar ve hızlı yazılım geliştirme.

Yapılacak basit ayarlarla üçüncü parti cihazlar ile karşılıklı haberleşme gerçekleştirerek cihazdaki verilere kolaylıkla erişebilirler. Çeşitli haberleşme protokolleri için sağlama (checksum) değerleri otomatik olarak ilave edilir. Sistem planlamayı daha esnek kılmak için makro’da bu fonksiyonu destekler.

Fatek IoT ve Cloud Platformunu destekler.

Veri Aktarımı, Bu fonksiyon PLC ile panel geçişi haberleşmeyi sağlar. Kullanıcı belli bir kaynaktan veriyi (Operatör Paneli, PLC, dosya) hedef adrese tanımlı koşullarda aktarabilir.

Modbus Ağ geçidi, Modbus ağ geçidi (gateway) ile istemciler (clients), SCADA, operatör panel ya da başka MODBUS cihazlardan kolaylıkla uzak gözlemleme ve veri toplama yapabilir. Ethernet (MODBUS TCP) ve seri (MODBUS RTU/ACSII) haberleşmeyi destekler. MODBUS ve diğer protokoller arasında veri alış verişini destekler (çeşitli PLC, kontrol cihazı, sunucu vs). MODBUS karşılık tablosunu özelleştirebilirsiniz.

Modeller

P5101SA

P5 Serisi 10.1″ Standart Operatör Panel

P5101NA

P5 Serisi 10.1″ Ethernetli Operatör Panel

P5101ZA

P5 Serisi 10.1″ Ethernetli , Ses Çıkışlı Operatör Panel

Teknik Özellikler

Dökümanlar

Fv Designer Operatör Panel Yazılımı
Kullanım Kılavuzu
Ürün Kataloğu

Benzer Ürünler

Go to Top