VACON® NXP Şebeke Dönüştürücü

VACON® NXP Şebeke Dönüştürücü

Enerji depolama ve güç dönüştürme etkinleştiricisi

VACON® NXP Şebeke Dönüştürücü, enerji depolamalı veya depolamasız dağıtılmış ağlarda temiz güç dönüşümünü desteklemede önemli bir rol oynar.

Enerji depolamanın AC ızgaralara bağlanmasını sağlayarak ve gemilerde AC ızgaralarını veya uzak bölgelerdeki ada uygulamalarını kolaylaştırarak benzersiz bir işlevi yerine getirir. Şebeke dönüştürücü olmadan bunların hiçbiri mümkün olmazdı.

Şebeke dönüştürücü, yük paylaşımını kolaylaştırır ve çeşitli ağlara kolay entegrasyon için oldukça çok yönlüdür. Önemi abartılamaz; bir şebeke dönüştürücünün kullanılması emisyon hedeflerine ulaşmak için bir zorunluluktur.

Teklif İste

Açıklama

Akıllı ızgara dönüştürücü

Akıllı şebekeler için VACON NXP Grid Converter, çok çeşitli enerji jeneratörlerini ve enerji depolama sistemlerini destekleyerek şebekedeki kararlılığı artırır. En üst düzeyde tıraşı mümkün kılarak, şebeke altyapısı için gereken sermaye yatırımını azaltır. Sistem entegratörleri için hızlı sistem sertifikasyonu için çok çeşitli ülkelerde şebeke kodu uyumluluğu sertifikasına sahiptir.

Sahil besleme güç dönüşümü

Bir kıyı tedarik çözümüyle birlikte kullanıldığında, VACON NXP Şebeke Dönüştürücü, elektrik gücünün geminin ana motoru veya jeneratörleri yerine yerel şebekeden sağlanmasına izin verir. Bazen ‘soğuk ütüleme’ olarak da bilinen bu işlem, yakıt ekonomisi üzerinde önemli ölçüde olumlu bir etkiye sahiptir. CO2, NOx ve SOx emisyonlarının yanı sıra gürültü ve titreşim seviyelerinde azalmaya neden olur.

Şaft jeneratörü

VACON NXP Grid Converter, şaft-jeneratör çözümlerine de uygulanabilir ve tahrik makinelerinin çeşitli hızlarda çalışabilmesini sağlar. Şaft jeneratörü, şaftı şebekeden ayırarak daha iyi elektrik kalitesi ve gelişmiş yakıt ekonomisi sağlar. Ek olarak, güç kardan milinden alınabilir veya kardan miline girilebilir. Bu, yakıt tasarrufu sağladığından ve egzoz emisyonlarını% 15’e kadar en aza indirdiğinden, genellikle hızlarını değiştiren gemiler için özellikle yararlıdır. Ayrıca, ana motor arızalansa bile teknenin çalışabileceği anlamına gelen bir acil durum modu yaratır.

Sistem entegratörleri için destek

Danfoss, sistemlerini projelere teklif verecek şekilde tasarlamada sistem entegratörlerini (SI) destekler. Amacımız, sistem tasarımlarını kolaylaştırmak için araçlar ve referans tasarımlar sağlayarak müşterilere yardımcı olmaktır. Örneğin, Danfoss, ürün sunumumuzdan yapılandırılabilir 3B modellerin yanı sıra 2B genel düzenleme çizimleri sağlayabilir.

 

Bir Solar Impulse Verimli Çözüm olarak World Alliance for Efficient Solutions tarafından onaylanmıştır.

1000 Verimli Çözümler, çevreyi korumak için temiz ve karlı çözümlerde dünyanın sunduğu en iyi çözümlerden oluşur. VACON® NXP Grid Converter, yaşayabilirlik, konuşlandırılabilirlik ve sürdürülebilirlik kriterlerine göre değerlendirildi.

Video

Özellikler ve Faydalar

Özellikler ve faydalar

  • Elektrik gücü şebekeden temin edilebildiği için daha az yakıt tüketimi
  • Ana motor kapatılabildiğinden daha düşük CO2, NOx ve SOx emisyonları
  • ABS ve DNV standartlarına uygundur
  • Motor hızı optimize edilebildiği için geliştirilmiş enerji verimliliği
  • Sıvı ve hava soğutmalı çözümler mevcuttur
  • Küresel şebeke kodlarıyla ilgili şikayet sayesinde, dağıtılmış akıllı şebekeler için hızlı sistem sertifikasyonunu kolaylaştırır
  • Akıllı DC yedekleme ile kritik endüstriyel süreçleri korur
  • Konteynerli çözümlerle basitleştirilmiş lojistik ve iyi koruma
  • Referans tasarımlar sayesinde daha hızlı, daha uygun maliyetli mühendislik
  • Sarkma fonksiyonu aracılığıyla aktif ve reaktif yük paylaşımını kolaylaştırır

Benzer Ürünler

Go to Top