VACON® NXP Sıvı Soğutmalı Ortak DC Bara

Ana Sayfa/Danfoss/Sürücüler/Sistem Modülleri/VACON® Sistem Modülleri/VACON® NXP Sıvı Soğutmalı Ortak DC Bara

VACON® NXP Sıvı Soğutmalı Ortak DC Bara

Kolay entegrasyon – nihai esneklik

En iyi güç / boyut oranlarından birine sahip olan VACON® NXP Sıvı Soğutmalı sürücüler, alanın kısıtlı olduğu veya hava soğutmanın zor olduğu uygulamalar için idealdir. Denizcilik, açık deniz ve madencilik ortamları gibi zorlu çalışma koşullarına sahip ağır endüstriler, sürücünün kompakt tasarımından ve sağlam güvenilirliğinden faydalanır.

Teklif İste

Açıklama

VACON® NXP genel Sıvı Soğutmalı DC bara sürücü ürünleri arasında ön uç üniteler, invertörler ve fren kıyıcı üniteler bulunur. Bir sistem içindeki tüm enerjinin etkin bir şekilde kullanılmasını ve yeniden dağıtılmasını sağlarlar.

Ortak DC bara bileşenleri birçok farklı kombinasyonda kullanılabilir. Rejeneratif bir DC veri yolu sisteminde, ön uç birimi ana şebeke ağına geri güç üretir. Bu, sık sık frenlemeye ihtiyaç duyulan ve frenleme gücünün nispeten yüksek olduğu işlemler için uygundur. Rejeneratif olmayan bir sistemde, frenleme gücü sistemdeki diğer sürücülere yeniden dağıtılır ve olası fazla güç, isteğe bağlı bir fren kıyıcı ve fren dirençleri kullanılarak ısı olarak dağıtılabilir. Bu, frenlemeye daha az ihtiyaç duyulan küçük üretim hatları için idealdir.

Bu sürücülerle yüksek derecede koruma (IP54 veya üstü) kolaylıkla elde edilebildiğinden, bir tesiste veya bir gemide hemen hemen her yere kurulabilirler. Bu, elektrik odalarındaki iklimlendirme sistemleri üzerindeki yükü ortadan kaldırarak maliyetleri ve kurulum süresini azaltır ve onları yenileme için ideal hale getirir.

NXA, NXN, NXB ve NXI konfigürasyonları
Aktif Ön Uç (NXA), Rejeneratif Olmayan Ön Uç (NXN), Fren Kıyıcı (NXB) ve İnvertör (NXI) konfigürasyonları mevcuttur.

 

Besleme gerilimleri ve güç aralığı

  • 3 x 400-500 V … 7,5-4100 kW
  • 3 x 525-690 V … 110-5300 kW

Özellikler ve Faydalar

Özellikler ve faydalar

  • Rejeneratif filtre, fazla frenleme enerjisini ağa geri beslediği için daha düşük enerji maliyetleri
  • Azalan güç kablolaması ve kurulum süresinin bir sonucu olarak yatırım maliyetleri düşüktür
  • Optimize edilmiş modül tasarımı, ek mühendislik ve kabin alanı ihtiyacını azalttığı için maliyet ve alan tasarrufu
  • Ek I / O, fieldbus ve fonksiyonel güvenlik kartları için beş yerleşik genişletme yuvası sayesinde daha düşük sistem karmaşıklığı
  • Aktif ön uç biriminin bir sonucu olarak, gerilim düşüşlerine / çökmelerine karşı sürücü dizilim toleransındaki iyileştirmeler ve en aza indirilmiş harmonik bozulma mümkündür.
  • Kompakt opsiyon kartlarının kolay kurulumu

Benzer Ürünler

Go to Top