VLT® Çok Eksenli Servo Sürücü MSD 510

VLT® Çok Eksenli Servo Sürücü MSD 510

Esnek modülerliğe sahip merkezi servo sürücü

VLT® Multiaxis Servo Sürücü MSD 510 sistemi genel bir merkezi servo çözümüdür ve VLT® FlexMotion TM konseptinin temel parçasıdır .

Donanım ve yazılımdaki esnekliği ve modülerliği, makineleri uygulama ihtiyaçlarına göre tasarlama veya mühendislik özgürlüğü verir.

Teklif İste

Açıklama

MSD 510 şu modülleri içerir:

 • VLT® Güç Kaynağı Modülü PSM 510
 • VLT®Servo Sürücü Modülü Tek eksen için SDM 511 ve çift eksen için SDM 512
 • VLT® Merkezi Erişim Modülleri DAM 510
 • VLT® Yardımcı Kapasitör Modülü ACM 510
 • VLT® Genişletme Modülü EXM 510

Alan gereksinimlerini optimize etmek için bazı modüller, 50 mm veya 100 mm genişliğinde iki muhafaza boyutunda mevcuttur.

Hızlı ve arızasız kurulum

DC bağlantısı ve kontrol voltajı beslemesinin her modülün arka plakasına entegre edildiği benzersiz bir Click and Lock konsepti sayesinde kolay montajın ve arıza korumalı kurulumun keyfini çıkarın. Makine mimarisine bağlı olarak, MSD 510’u bağımsız bir merkezi konsept olarak veya VLT® Entegre Servo Sürücü ISD® 510 ve VLT® Merkezi Olmayan Servo Sürücü DSD 510 ile birlikte karma bir sistemde kullanabilirsiniz. Makineye uzatmalar veya ayarlamalar kolaydır. uygulamak için – modülleri uygun şekilde ekleyin veya değiştirin.

Tercih ettiğiniz protokolü seçin

EtherCAT, POWERLINK ve PROFINET gibi yaygın gerçek zamanlı Ethernet sistemlerine açık bağlantı ve IEC 61131-3 tabanlı programlama ve PLCopen sertifikalı Hareket kitaplıkları, sistemi daha da esnek hale getirir ve çeşitli mühendislik ortamlarına kolayca entegre edilmesini sağlar.

MSD 510 Modülleri

VLT® Güç Kaynağı Modülü PSM 510:

PSM 510, 565-680 DC-bağlantı voltajı üretir ve 3 derecelendirmede mevcuttur: 10, 20 veya 30 kW ve% 200 aşırı yük kapasitesi. Ayrıca, 60 kW’a kadar nominal çıkış elde etmek için iki Güç Kaynağı Modülü paralel olarak kullanılabilir.

VLT® Servo Sürücü Modülü SDM 511 veya SDM 512:

SDM 511, 2 muhafaza boyutu ve 5 güç oranıyla sunulan tek eksenli bir servo sürücüdür. SDM 512, en küçük muhafaza boyutunda ve 3 güç oranında mevcut olan çift eksenli bir servo sürücüdür. Çok çeşitli geri besleme seçenekleri ve sensörsüz kontrol, tercih edilen PM veya ASM motorunun seçimine izin verir. Ayrıca, sürücü modülleri dijital I / O’lar, röle çıkışları ve Güvenli Tork Kapatma (STO) ile donatılmıştır.

Hareket kontrolü, merkezi PLC’yi serbest bırakmak üzere hareket sırasını bağımsız olarak yürütmek için sürücülere entegre edilmiştir. Master, IEC 61131-3 ile programlanabilir.

VLT® Merkezi Erişim Modülü DAM 510:

DAM 510, Danfoss Entegre Servo Sürücülerini – ISD 510 ve Merkezi Olmayan Servo Sürücüleri – DSD 510’u hibrit bir besleme kablosuyla MSD 510 sistemine kolayca entegre eder. Bu, modüler makine mimarilerini desteklerken büyük bir esneklik ve servo sistemi uygulama ihtiyaçlarına göre tasarlama özgürlüğü sağlar.

VLT® Yardımcı Kapasitörler Modülü ACM 510:

ACM 510, acil durumlarda makinenin kontrollü bir şekilde durdurulmasını sağlayan enerjiyi depolamak için sisteme bağlanabilir.

VLT® Genişletme Modülü EXM 510:

Modüler bir makine mimarisini desteklemek için EXM 510, MSD 510 sistemini 2 kabine ayırmak için kullanılabilir. Kabinler arasında izin verilen maksimum mesafe (kablo uzunluğu) 5 metredir.

Besleme ve DC bağlantı voltajı
Nominal giriş voltajı: 3 x 400 – 480 V AC ±% 10

DC bağlantı voltajı : 565 – 680 V DC ±% 10

Özellikler ve Faydalar

Özellikler ve faydalar

 • Merkezi ve dağıtılmış bileşenlerin bir karışımını içeren kapsamlı portföy, modüler makine konseptlerine mükemmel şekilde uyar
 • Çeşitli enkoder geri bildirim sistemlerini destekler ve servo motor seçim özgürlüğünü genişletir
 • Hızlı ve arızasız kablolama konsepti, kurulum süresinden ve bileşen maliyetlerinden tasarruf etmeye yardımcı olur
 • Yenilikçi montaj konsepti, kurulumu hızlı ve güvenli hale getirir
 • Akıllı eklenti modülü yaklaşımı, makinenin genişletilmesini veya yeniden tasarlanmasını basitleştirir
 • Yaygın gerçek zamanlı Ethernet protokollerine açık bağlantı esneklik, hızlı işlem iletişimi ve kolay sistem entegrasyonu sağlar
 • PLCopen Motion kitaplıkları ve IEC 61131-3 programlama, kontrolör platformlarında standartlaştırılmış ve kolay bir sistem yaklaşımı sağlar
 • Her bileşenden gelen kapsamlı gerçek zamanlı sistem verileri, öngörücü ve önleyici makine bakımını güçlü bir şekilde destekler

Benzer Ürünler

Go to Top